شماره تماس واحد ها
ثبت نام دوره کمک پرستاری

دوره کمک پرستاری
(با مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی)معرفی دوره:


امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا به منظور رفع کمبود نیروی انسانی در کادر پرستاری مبادرت به تربیت نیروهای کمکی در قالب كمك پرستاري نموده اند.
در کشور ایران نیز با توجه به نیاز مبرم به وجود نیروهای کمکی در کادر پرستاری و به منظور پوشش دادن بخشی از شرح وظایف پرستاران که قابل واگذاری به نیروهای کمکی می باشد،ضوابط و برنامه دوره آموزشی کمک پرستاری از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تهیه، تدوین و تصویب گردیده و از سوی جهاد دانشگاهي اجرا می گردد.
این دوره مهارتي از سه بخش آموزش نظری، عملی و بالینی تشكيل شده و منتج به ارائه گواهی نامه کمک پرستاری به فراگیران خواهد شد. کمک پرستاران با گذراندن این دوره آموزشی تحت نظارت پرستاران اقدامات ایمن و موثر را مطابق با شرح وظایف مصوب کمک پرستاری برای بیماران بستری یا سرپایی انجام می دهند.

الف) مشخصات دوره:


نام دوره: كمك پرستاري

طول دوره:


  • بخش تئوري و عملي : 300 ساعت در طول 2/5 ماه
  • بخش كارآموزي : 1080 ساعت در طول 9 ماه در بيمارستان
  • دو هفته پایانی دوره برای آمادگی فراگیران به منظور شرکت در آزمون نهایی در نظر گرفته شده است.

ب) شرایط فراگيران :


تمامي دارندگان مدرك تحصيلي ديپلم كامل متوسطه (تمامي رشته ها : فني حرفه اي يا كاردانش) مجاز به شركت در دوره مي باشند.

‌پ) قابليت اشتغال:


فراگیران پس از اتمام دوره ،قابلیت استخدام در طرح جذب 10,000 نیروی کمک پرستاری را خواهند داشت اما در عین حال جهاد دانشگاهی هیچ تعهدی برای استخدام دانش آموختگان ندارد.

جهت اطلاع از شرح وظايف كمك پرستاري مي توانيد فايل مربوطه را دانلود كنيد.

جهت اطلاع از شرح وظايف كمك پرستاري مي‌توانيد فايل مربوطه را دانلود كنيد (تاريخ ابلاغ 94/7/1)

‌فرآیند ثبت نام


- کلیه مراحل ثبت نام میبایست از طریق سایت www.komakparastari.ir انجام گیرد.

- مبلغ شهریه این دوره به میزان 36,500,000 ریال می باشد که به شکل اقساط قابل پرداخت است.

- متقاضیان پس از مراجعه به سایت و تکمیل اطلاعات درخواستی جهت اعلام داوطلبی مبلغ 500,000 ریال از طریق درگاه بانکی سایت واریز خواهند کرد. لازم به ذکر است این مبلغ به جهت انجام خدمات اداری، بررسی مدارک و مصاحبه اخذ خواهد شد و غیر قابل عودت خواهد بود، ولی در صورت ثبت نام قطعی این مبلغ از کل شهریه کسر خواهد گردید.

- پس از تکمیل فرم حداکثر تا 72ساعت پس از پيش‌ثبت‌نام، پيامكي از سوي سيستم به داوطلب ارسال خواهد شد كه داوطلب با استفاده از كد رهگيري مي‌تواند، جهت اعمال تغييرات احتمالي و يا تأييد اقدام نمايد. شايان ذكر است داوطلب مي‌بايست كد رهگيري را تا پايان دوره آموزشي نزد خود محفوظ نگاه دارد .

- پس از تأييد داوطلب، كاربر واحد مي‌تواند از طريق سايت، وضعيت فراگير را (در حال بررسي، تأييد شده، رد شده) مشاهده نمايد.

- پس از رؤيت وضعيت داوطلب، واحد مي‌بايست با داوطلبان تأييد شده تماس گرفته تا حضوراً به واحد مراجعه كرده و فرم‌ها و مدارك خود را (اعم از: اصل و كپي گواهينامه ديپلم، 3 قطعه عكس 4*3، اصل و كپي شناسنامه و كارت ملي، به انضمام چك بانكي و يا سفته جمعاً به مبلغ 24.000.000 ريال) جهت انجام مراحل بعدي و صدور كارت شناسايي تحويل نمايند.

- پس از ثبت‌نام حضوري و تأييد نهايي توسط واحد، داوطلب مي‌بايست براي پرداخت قسط اول شهريه به مبلغ 12.000.000 ريال، حتماً از طريق درگاه الكترونيكي سايت اقدام نمايد.

- پرداخت شهریه فقط از طریق درگاه الکترونیکی بانکی سایت مقدور خواهد بود. توضیح: واحد در این مرحله موظف به صدور کارت شناسایی برای فراگیر خواهد بود.

- قسط دوم به مبلغ 12,000,000 باید قبل از آزمون جامع مرحله تئوری از طریق ورود به پرتال فراگیر و پرداخت الکترونیک انجام شود. آخرین قسط به مبلغ 12,000,000 سه ماه پس از شروع کارورزی بیمارستان از طریق ورود به پرتال فراگیر و پرداخت الکترونیکی انجام شود.

توضیح: داوطلبان می توانند با ورود به سایت اطلاعات پرداختی خود را کنترل نمایند.


شروع ثبت نام
  
رهگیری ثبت نام